Pyramidy

* MUFTÍ PEREPT *


yramidám se tu dostalo té cti, že mají tu samostatnou stránku jen pro sebe. Je to totiž obsáhlejší tématika, které bych chtěl věnovat více prostoru. Tak protože se zajímám o pozitivní vliv pyramid na cokoliv na tomto světě, sehnal jsem si literaturu a inspirován jí velice, pustil jsem se hned do díla. Informace jsem čerpal z knihy Ralph Peters - Pyramidy, jejich tajemství, síla a moderní využití.

K čemu je to dobré:

Původně jsem chtěl citovat z výše uvedené knihy, ale zjistil jsem, že udělat nějaký stručný výpis je dosti náročná operace, tak raději sem umístím velmi dobře napsaný článek který napsala autorka Hana Bejlková, která se léčebnými účinky pyramid důkladně zabývá. Text si můžete přečíst zde.

Technické údaje:

(Text je ve značné míře citován z knihy: Ralph Peters - Pyramidy, jejich tajemství, síla a moderní využití.)
Pyramida může být vyrobena téměř z jakéhokoliv materiálu. Nebudeme ji samozřejmě vyrábět z materiálu, který by mám mohl neblaze prospět, nebo se nedá zpracovat. Můžeme použít papír, lepenku, plech, dřevo nebo jiný nám příjemný materiál... Pyramidy, s kterými je člověk v úzkém kontaktu by neměly být zhotoveny z hliníku nebo plastických hmot. Vhodným materiálem je ten, jehož atomy mohou přijímat a vázat co nejvíce éterické energie. K takovým látkám patří křemen, mramor nebo alabastr a především kovy. Schopnost atomových prvků vázat éterickou energii je rovná jejich vodivosti. Nabízejí se kovy s vysokou vodivostí - stříbro, zlato, měď ...až ocel. Aby pyramida uvolňovala co nejvíce éterické energie, měla by být zhotovena z výše uvedených materiálů. Kombinace se nedoporučuje. V nerostné oblasti tvoří příroda pyramidy v podstatě z pěti vrcholů protonů a elektronů, které drží pohromadě čistě elektrickým působením elektronů. Naskýtají se nám dvě varianty konstrukce pyramidy. První možnost je tzv. atomový model, který spočívá ve vzájemném spojení úhlů pyramidy. V tomto případě tedy pouze ohraničíme základnu a hrany. Druhá varianta vzájemně spojuje i celé hrany, takže vznikne uzavřená pyramida. Ve svém účinku se od sebe oba stavební typy liší jen zcela nepatrně a to tak, že energetické pole otevřené pyramidy je poněkud větší, kdežto u uzavřené pyramidy je více zhuštěno. Budeme-li pyramidu stavět se základnou 30 x 30 cm, pak musí být kvůli dosažení potřebných velikostí úhlů délka hran od základny po vrcholek asi 28,5 cm. Tata velikost vznikla zaokrouhlením na první místo za des. čárkou, přesná velikost je totiž zcela nemožná. Dejme tomu, že chceme stavět pyramidu uzavřenou, z kovového plechu. Když si to shrneme, máme na vytvoření pyramidy těchto pět dílů : Základnu 30 x 30cm a 4 plechy trojuhelníkového tvaru o velikosti 30 x 28,5 x 28,5 cm.

Výroba pyramidy - Technologický postup:

Vytvářel jsem pyramidy z pozinkovaného plechu a byla to práce celkem dost náročná, především časově. Také se projevila větší spotřeba cínu, tak nevim nevim, zda s touto prací budu ještě v budoucnu pracovat. Zkusím spíše vymyslet jiný a efektivnější způsob výroby.

1 - Vyměřit přesné rozměry tří trojuhelníků a čtverce základny na pozinkovaný plech. Nejlépe by byl však měděný plech a ještě lepší pocínovaný už z výroby. 2 - Očištění hran, potření tekutou kalafunou, pocínování hran na která se bude pájet. 3 - Spojení nabodováním jednoho trojuhelníku se základnou. 4 - Přidání protilehlého trojuhelníků a spojení se základnou a vrcholem. 5 - Vyzkoušíme jak pasují ostatní trojuhelníky, případně poupravíme mírné nerovnosti. 6 - Doplnění a spojení zbývajících trojuhelníků. Toto je nejnáročnější, pokud jsme pracovali poctivě, mělo by sedět. 7 - Po sletování obrousit nerovnosti svárů jemným pilníkem. Pozor ale na vypilování až na plech. 8 - Vyrovnání zbývajících nerovností jemným smirkovým papírem. 9 - Po případné opravě chyb /vždy se nějaké vyskytnou/ a důkladném očištění a odmaštění natření či lépe nastříkání barvou která se nám nejvíce líbí. Necháme zaschnout na neprašném místě dostatečně dlouhou dobu. 10 - Nyní můžeme podávat. Technologických postupů samozřejmě existuje nepřeberná řada, předkládám svůj vyzkoušený a osvědčený. Doporučuje se také dovnitř pyramidy připevnit nějaký léčivý kámen, záleží na osobě která bude pyramidu používat. Ideální a univerzální je křišťál. Kámen sice nebude vidět, ale síla pozitivních účinků pyramidy se zvýší. Stačí dokonce vytvořit jen pouhou konstrukci pyramidy, má to mít stejný účinek. Z plechu to dělám proto, že se mi to takto více líbí. Fantazii se však meze nekladou.

Další fundované informace o vlivu Pyramid z Webu si přečtěte tady.